бутовый камень

Бутовий камінь: характеристики і властивості

Бутовий камінь – це шматки та уламки гірських порід. Матеріал має повністю природне походження. Окремі види кар’єрного бутового каменю обробляються за допомогою технологічного обладнання. Деякі відбираються вручну. Область застосування і ціна матеріалу залежать від цього параметра.

Види бутового каменю

Бутовий камінь класифікують в залежності від способу видобутку і необхідності додаткової обробки. Також окрему увагу заслуговують властивості матеріалу, які допомагають при виборі будматеріалу в залежності від області застосування.

У компанії Bosstechnology ви можете купити бутовий камінь фракції 100-300 мм за вартістю як на виробництві. Райони доставки: Полтава, Дніпро, Черкаси, Кропивницький, Девладове (вага від 20 тонн).

Зверніться до наших менеджерів за телефонами, вказаними на сайті, і отримаєте повну консультацію по наявності матеріалу і умов доставки і оплати.

Округлий бут

Свою назву отримав завдяки овальної форми шматків, які не мають гострих країв. Виробництво округлого каменя бут – заслуга природних процесів. Шматки скельних порід (найчастіше з верхньої кромки льодовиків) під впливом опадів і вітрів відколюються від основного масиву, скочуючись у гірські річки. Вода, зриваючись з великою швидкістю і міццю, поступово обтісує камені, надаючи їм округлу форму. Такий матеріал знайшов застосування при будівництві великих об’єктів, а також для ландшафтного дизайну.

Промисловий бут

Для виробництва цього виду матеріалу використовують обладнання, встановлене на комплексах з виготовлення щебеню. Чітке дотримання технології дозволяє отримати бут камінь, який повною мірою відповідає встановленим вимогам за міцністю і фракційним складом. Камінь, отриманий в промислових умовах, використовують в різного роду будівництві. Яскравий приклад: зведення гребель або інших гідротехнічних споруд.

Декоративний бут

Гарний матеріал незвичайної форми та забарвлень. Декоративний бут складається з уламків і шматків різних гірських порід. Наприклад, доломіту і пісковику. З огляду на зовнішню естетику і відмінні характеристики міцності, камінь широко використовується при оформленні приватних будинків і прибудинкової території. Ландшафтні дизайнери охоче включають його в композиції, креативно обігруючи форму і колір.

Постелістий бут

Особливість цього матеріалу – чітка геометрична форма. Шматки нагадують паралелепіпед з двома паралельними площинами. Звідси походить і назва каменю. Постелістий бут використовують при закладці фундаменту. Додатково його застосовують при будівництві парканів і стін. Завдяки рівним площинах, кам’яна кладка добре лягає і не вимагає додаткової обробки.

бут камень фото

Характеристики бутового каменю

Матеріал, в основі якого лежать гірські породи, має унікальні характеристики. Цей факт відбивається на популярності бутового каменю.

Морозостійкість

Кількість циклів замерзання і відтавання, які може витримати матеріал до повного руйнування. Відносно бутового каменю показник коливається від 15 до 400 і залежить від типу гірської породи.

Радіоактивність

У приватному будівництві допустимо використовувати матеріал, радіоактивність якого не вище 370 БГ / кг. Для будівництва доріг або зміцнення берегів дозволено використовувати бутовий камінь II класу радіоактивності.

Лящадність

Співвідношення рівних і незграбних шматків. Чим нижче лещадность (10% і менше), тим цікавіше форма каменю.

Насипна щільність

Для буту нормальним вважається коефіцієнт не більше 1,9 т / м3. Він визначає ставлення обсягу каменю до його масі.

Питома вага

Безпосередньо залежить від виду гірської породи. Зокрема, вапняк має меншу питому вагу, ніж доломіт.

Коефіцієнт ущільнення

Для визначення показника варто врахувати фракцію матеріалу. Коефіцієнт ущільнення допоможе правильно розрахувати необхідний обсяг матеріалу.

Переваги та недоліки бут каменю

Переваги матеріалу:

 • відмінна міцність;
 • здатність витримувати вертикальне і горизонтальне навантаження (зокрема, при оформленні стін);
 • тривалість експлуатації;
 • стійкість до перепадів температур.

Недоліки:

 • велику вагу (складності при транспортуванні і розвантаженні);
 • будівництво тільки на рівному грунті;
 • трудомісткість робіт (виконати якісну кладку під силу майстрові з великим досвідом);
 • необхідність використання дорогих кладок розчинів (потрібні для кращого зчеплення шматків матеріалу).

Застосування бутового каменю

З огляду на відмінні експлуатаційні характеристики, а також незвичайний зовнішній вигляд, бут знайшов широке поширення при виконанні декоративних та оздоблювальних робіт. З його допомогою оформляють стіни будинків, фонтани, доріжки. Широко використовується в ландшафтному дизайні. Також бутовий камінь застосовують при зведенні як невеликих, так і масштабних гідротехнічних споруд.

Застосування бутового каменю в будівництві

Успішне будівництво залежить від правильного вибору кар’єрного матеріалу. Важливо приділити увагу цілісності шматків і рівномірності їх розмірів. У будівництві бут можна використовувати в якості основного матеріалу (зведення стін, суха закладка фундаменту) або як заповнювач високоміцних марок бетону.

Яскраві приклади використання бутового каменю в будівництві:

 • Фундаменти.
 • Паркани.
 • Облицювання.
 • Ландшафтний дизайн

За допомогою кар’єрного каменю можна незвично оформити ставок або невеликий водоспад на ділянці. Матеріал добре витримує постійний контакт з водою, не втрачаючи привабливості зовнішнього вигляду та основних характеристик. Цікаво виглядає бут при оформленні клумб. Поєднання з садовими рослинами дозволяє створити яскраву, оригінальну композицію.

Доброустрій територій

Для оформлення доріжок можна використовувати постелістий бут. Причина – в його рівному рельєфі, по якому зручно пересуватися. Поверхня кар’єрного каменю залишається неслизькою навіть після сильного дощу, що позначається на безпеці експлуатації.

Для декорування ганку і стін добре підійде декоративний або округлий бут. Його незвичайна форма виглядає стильно і презентабельно.

Бутовий камінь завдяки відмінній міцності та довговічності знайшов широке застосування в будівництві та ландшафтному дизайні.