Boss Technology - видобуток та переробка щебеню

Новини

песок и щебень
Надра землі

Який вибрати пісок і щебінь при проведенні водопроводу?

Коли виникає питання про проведення водопроводу в приватному будинку, крім розробки відповідного технічного проекту, слід уважно поставитися до вибору будматеріалів. Однак на відміну від труб і колодязів, якість піску і відповідні фракції щебеню тут не відіграють значної ролі, оскільки система водоподачі і водовідведення зазвичай прокладається там, де немає навантаження на грунт.

Нижче ви дізнаєтеся, що таке визначення якості піску, як вибрати щебінь і пісок для неї, як обладнати траншею для водогону, і як провести засипку після проведення робіт.

Детальніше

Щебень фракции 70-180
Надра землі

Різні фракції щебеню і гравію: розмір гранул

У сучасному будівництві щебінка має найширше застосування. При цьому щебінь і його розміри визначаються законодавчими технічними вимогами до міцності, морозостійкості, радіоактивності та лещадністю, які різні в різних галузях господарського використання.

Нижче ви дізнаєтеся, які існують вимоги щодо ГОСТ до фракції щебеню в нашій країні, як правильно підійти до вибору розміру і форми частинок, а також познайомитеся з результатами, які можуть дати просіювання щебеню і гравію.

Вимоги ГОСТу до щебеню і гравію

Законодавчі вимоги до щебеню і гравію визначені ГОСТ 8267 від 1993 року. Вони дотримуються принципу уніфікації, згідно з яким матеріал повинен володіти певними параметрами, класами, фракційними розмірами і рівнями.

Також у вимогах присутні такі особливості, які повинні враховуватися при виробництві, лабораторних випробуваннях і передачі на склад:

 • норми процентного вмісту подрібнених зерен;
 • показники міцності та марки щебеню;
 • відсоток вмісту зерен слабких порід;
 • межі температурного використання і стійкість до морозу;
 • номінальний відсоток вмісту пилу і глини;
 • наявність або відсутність шкідливих домішок;
 • клас радіоактивності основний породи;
 • загальна чистота і наявність засмічень.

Згідно з цими вимоги визначається і сфера застосування щебеню в будівництві. При цьому ГОСТ не дає відмінностей між шорстким щебенем (гранітним) і гладким (гравійним).

Основні ж показники знаходяться в наступних межах:
 • вміст подрібнених зерен – від 5 до 20%;
 • показник міцності при тиску – від 25 до 70 МПа;
 • зміст слабких зерен – 5-10%;
 • межі температури – -50 ° C до +70 ° C;
 • морозостійкість (кількість циклів) – F25 – F200;
 • зміст глини і домішок – від 0,05 до 2%;
 • клас радіоактивності – до 370Бк / кг (1 клас), від 370Бк / кг до 740 Бк / кг (2 клас) та понад 740Бк / кг (3 клас).

Окремо йде вимога до встановленого в щебені розміром фракцій.

фракции

Вимоги до розміру і форми частинок

Номінальних розмірів фракцій всього 8. При цьому враховується форма частинок, яка виводиться в показник лещадності.

 • від 5 до 10 мм – найдрібніша фракція. Застосовується для різних дорожніх покриттів;
 • від 5 до 20 мм – дрібна фракція щебеню. Застосовується повсюдно;
 • від 10 до 15 мм – середня фракція. Застосування досить рідкісне;
 • від 10 до 20 мм – середня фракція. Застосування в під’їзних дорогах і бетонуванні фундаментів;
 • від 15 до 20 мм – середня фракція. Застосовується рідко;
 • від 20 до 40 мм – велика фракція. Застосовується в широкому спектрі будівельних робіт;
 • від 40 до 70 мм – велика фракція. Застосовується в дорожньому і промисловому будівництві.

Окремо варто найбільша фракція від 70 до 300 мм. Вона називається бутовим каменем і використовується в різних вимощення, кам’яних фундаментах, а також в декоративних цілях.

Показник лещадності говорить про співвідношення плоских зерен до кубовидних і особливо важливих для перших п’яти фракцій.

Результати просіювання щебеню і гравію

Тут мова йде про можливі залишки, які допускаються ГОСТом при просіюванні на контрольних ситах при випробуваннях. Для різних фракцій існують однакові процентні показники залишків, які зводяться до таблиці, де d »- це найменший постійний розмір частки, а« D »- її найбільший постійний розмір.

СитоСито 1Сито 2Сито 3Сито 4
Діаметр отворівспівпадає с dd +0,5співпадає с DD +0,25
Залишок на ситівід 90 до 100%від 30 до 60%до 10%до 0,5 %

У більшості випадків у вітчизняних реаліях виробничниками при просіюванні використовується всього 2 сита. При цьому те, що залишилося на верхньому ситі йде в більш велику фракцію, а то, що пройшло через обидва сита належить до необхідної фракції.

Згідно ГОСТ для контролю повинно використовуватися саме 4 сита, які забезпечують необхідну точність випробувань. Однак 2 сита теж допустимі – в цьому випадку виробнича база має право діяти «за погодженням із замовником» і застосовувати спрощений метод контролю над фракціями щебеню.

щебень известняковый фото
Надра землі

Вапняковий щебінь характеристики, властивості, використання

Серед різних видів щебеню, що використовуються в житловому будівництві, вапняковий щебінь придбав в останні роки особливої ​​популярності. Це пов’язано з його зниженими показниками радіоактивності, достатню міцність і відмінними механічними властивостями.

Нижче ви дізнаєтеся, що представляє собою щебінь вапняковий, як відбувається видобуток щебеню, а також про його різновидах і нюансах вибору для житлового чи промислового будівництва.

Детальніше

цвет гранита
Надра землі

Якого кольору граніт: різноманітність кольорів українського граніту

Граніти України – матеріали високої якості. Вони вважаються однією з найбільш поширених гірських порід кристалічного різнозернистого типу. У матеріалі допустимі домішки інших мінералів, що робить кожен продукт унікальним.

Детальніше

строительные смеси
Надра землі

Сухі будівельні суміші – характеристики, які суміші бувають

Сухі будівельні суміші надзвичайно затребувані в будівельній і ремонтній області. Їх головні переваги перед альтернативними будівельними матеріалами полягають в простоті застосування і створення.

Детальніше

минеральные добавки
Надра землі

Мінеральні добавки для цементів, бетонів та будівельних розчинів

Використання бетону та цементу в будівельних роботах забезпечує надійність і тривалу експлуатацію конструкцій. Для будівництва різних споруд необхідно застосувати суміш з певними характеристиками. Отримати матеріал заданого рівня міцності, водостійкості, морозостійкості можна в результаті додавання спеціальних домішок.

Детальніше

радиактивность гранита
Надра землі

Радіоактивний чи граніт – класи радіоактивності

У середовищі геологів існує вираз «Граніт – візитна картка Землі». Існування граніту не доведено ні на одній планеті Сонячної системи. Та й геологічні шари земної кори не дають чіткого уявлення його походження. Природна радіоактивність була випадково відкрита в 1896 році французьким фізиком А. Беккерелем.

Наукова база цього відкриття була дана Марією і П’єром Кюрі, фізичні досліди яких, привели до відкриття радіаційних матеріалів.

Детальніше

щебень для дорог
Надра землі

Щебінь для дорожнього будівництва

Мало хто розуміє технологію будівництва дороги, і знає, що для прокладки нижнього шару покриття зазвичай використовується щебінь. Саме гранітну породу вважають оптимальним варіантом для будівництва покриття. Грунтові дороги повинні бути встановлені якісно, адже від використовуваних матеріалів залежить безпека водіїв автомобілів і витрати на ремонтні роботи.

Детальніше

щебень для дренажа
Надра землі

Який щебінь використовується для дренажу

У момент будівництва будівель часто проводять систему дренажу. Її завдання – відвести воду, що йде з грунту. Якщо такого механізму немає, в будинок може потрапити рідина і зменшити його надійність. Часто для створення максимального захисту використовують щебінь для дренажу. Щоб правильного його застосовувати, треба розбиратися в особливостях, габаритах і видах.

Детальніше

щебень во льду
Надра землі

Показник морозостійкості щебеню

Щебінь – актуальний вид будматеріалу, що характеризується зернистої, сипучої структурою. Максимальний розмір щебеневої гранули досягає 5 мм. Отримують даний матеріал за допомогою подрібнення або вивітрювання кам’яних порід. Здатність щебеню різних марок зберігати свої властивості в умовах низьких температур залежить від такої важливої їх характеристики як морозостійкість.

Детальніше