доломитовый щебень

Доломітовий щебінь

Якщо потрібен щебінь для будівництва доріг, промислових будівель, зовнішньої або внутрішньої обробки, то розгляньте як варіант доломітовий щебінь. Далі розберемося з його особливостями, основними характеристиками та перевагами, щоб ви розуміли, чим цей вид щебеню відрізняється від інших.

Особливості щебеню з доломіту

Якщо чули про доломітовий щебінь, але не знаєте, що це, зараз коротко розберемо основні моменти. Отримують його з допомогою дроблення, але процес трохи відрізняється від того ж гранітного щебеню. Тут використовують хімічну обробку. Самі по собі доломітовий і гранітний види схожі. Навіть за характеристиками. Але доломітовим його вважають, якщо в складі більше ¾ доломіту.

Залежно від кількості домішок він може мати різний колір: білий, сірий або навіть з рожевим відтінком. Через це матеріал часто купують для обробки. Головна відмінність від гранітного щебеню – вартість, адже вона нижче, але ви отримуєте схожі характеристики.

Технічні характеристики

 

ПорочністьМінімальна марка — М1200
Насипна щільністьОт 1300 до 1400 кг. Використовують, коли розраховують бетонну суміш. Також показником користуються транспортні компанії.
Істинна щільність2650 кг на кубічний метр. Показує щільність без урахування повітря між фракціями. Майже не застосовують.
ЛещадностьОт 10% до 35%. Для будівельних сумішей показник повинен бути на рівні 10-15%, для доріг підходить щебінь з більшою лещадністю.
Стійкість до морозівДо F150. Щоб підвищити цей показник, щебінь додатково обробляють розчином солей фосфорної кислоти та води.

 

Ще 1 важлива характеристика – вміст часток пилу. У доломітовому щебені цей показник – приблизно 0,25%. Нормальне значення – до 2%. Плюс, щебінь добре зчіплюється з іншими матеріалами: гіпсом, цементом, бітумами та так далі.

Переваги доломітового щебеню

Ось, які плюси у доломітового щебеню в порівнянні з іншими видами:

 1. Низький показник радіації. Через це матеріал використовують не тільки для зовнішніх робіт, а й для внутрішніх. Навіть в дитячих садах або школах.
 2. Якість. Матеріал стійкий до морозів, не поглинає вологу і має мінімальну марку міцності М1200.
 3. Насипна щільність. Так, характеристики схожі з гранітним щебенем, але насипна щільність менше. Тому витрата менше.
 4. Наприклад, доломітовий вид частіше використовують для доріг через низькі витрати.
 5. Зв’язують властивості. Структура у доломіту більш шорстка, ніж в інших видів. Тому він краще зв’язується з іншими будівельними матеріалами.
 6. Ціна. Вона нижче, ніж в інших видів щебеню. Якщо у вас великі обсяги будівництва, то краще вибрати щебінь з доломіту.
  Різноманітність. Є різні кольори на вибір, тому підібрати можна майже під будь-який інтер’єр.

Застосування доломітового щебеню

Залежить від фракції. Є 3 види:

 1. 5-20 міліметрів. Застосовують для бетону від М100 до М300. Часто використовують для фундаментів і литих підлог. Плюс, через невеликого розміру фракція популярна в ландшафтному дизайні. Може бути з різним відтінком: рожевим, жовтим, білим і тд.
 2. 20-40 міліметрів. Потрібен для монолітних фундаментів. Також часто купують для господарських робіт: присипка доріжок, майданчиків та інших територій. Ще 1 застосування – створення укладального шару для плитки та інших матеріалів.
 3. 40-70 міліметрів. Застосовують тільки для будівництва в великих обсягах. Наприклад, для будівництва дорожнього полотна.

Доломітовий щебінь схожий на гранітний, але він дешевше, різноманітніше в плані кольорів і має меншу насипну щільність. Тому його частіше застосовують в будівництві великих масштабів через низькі витрати.