гранитная крошка

Гранітна крихта – характеристики і застосування

При різних декоративних і технічних роботах та оформленні садових доріжок, різнобарвна гранітна крихта – незамінний матеріал. Вона зберігає всі властивості материнської породи, стійка до впливу погодних умов і може служити десятиліттями і при цьому не кришиться і не втрачає своїх відтінків.

Нижче ви дізнаєтеся про особливості виготовлення гранітної крихти та застосуванні її в народному господарстві.

Технологія виробництва

За своєю суттю крихта являє собою одну з дрібних фракцій гранітного щебеню або мармуру – від 3 до 6 мм. Виготовляється вона методом дроблення валунів на машинах-дробарках, з подальшим просіюванням частинок через спеціальне диференціююче сито. Виробництво найчастіше включає п’ять етапів – видобуток великих каменів, дроблення, просіювання і ще одне дроблення і просіювання до отримання потрібної фракції.

Мармурова крихта зазвичай буває білого або світло-рожевого кольору, гранітна ж може бути сірою, темно-червоного або світло-коричневої. Кількість же відтінків її набагато більше, що дуже зручно для декоративного оздоблення стін і фундаментів будівель і застосування в ландшафтному дизайні.

мраморная крошка

Технічні характеристики гранітної крихти

Фізичні властивості гранітна крихта для доріжок успадковує від материнської породи. Вона дуже міцна і зберігає цільну структуру при тиску 1 200 кг \ см2. Вага 1м3 гранітної крихти становить 1, 370 т.

Що стосується морозостійкості, крихта здатна витримувати до 150 циклів заморожування \ розморожування, не втрачаючи в масі. Також вона володіє високим показником стійкості до зношування – І-1.

По класах радіоактивності, крихта поділяється так само як і гранітний щебінь – до 370 Бк \ кг – для приватних і господарських потреб і вище 370 Бк \ кг – для промислових.

Де застосовують гранітну крихту

Як основний будівельний матеріал для фундаментів, крихта використовується відносно рідко. Блоки з гранітною крихтою затребувані для фундаментів і стін, а формувальна заливка з гранітної крихти часто застосовується для різних декоративних плит.

применение гранитной крошки

Також для деяких дорожніх покриттів використовується асфальт з гранітною крихтою, особливо, там, де потрібна підвищена міцність. Це відноситься і до виробництва великих залізобетонних виробів, які повинні витримувати підвищені навантаження.

Іншим аспектом застосування є широкомасштабне декорування поверхонь. Це стосується як виготовлення готових виробів з включенням крихти, так і облицювання житлових будинків і офісних будівель, не кажучи вже про відсипання для всіх видів садових і паркових доріжок.

Іноді в дизайні застосовується доломітове (вапнякова) крихта, але відсоток її використання невеликий, так як міцність і довговічність у неї нижче, ніж у гранітної або мармурової.

Окремою сферою застосування є фільтрація. Крихітка постійно використовується в водоочисних станціях, так як завдяки своїй шорсткості здатна затримувати дрібне сміття і органічні відходи.

Гранітна крихта в якості протиожеледного засобу

Окремим видом застосування крихти стало її повсюдне використання під час ожеледиці. Тут застосовуються недиференційовані фракції, включаючи гранвідсів. Зручно, що кришу можна збирати назад після закінчення заморозків, що істотно заощаджує витрати матеріалу.
Гранітна крихта не пошкоджує покришки автомобілів і взуття пішоходів, на відміну від хімічно посипань.

Ефект від розсипаної крихти досить високий. Завдяки високим абразивними властивостями вона чіпляється за дрібні нерівності льоду і ковзання по поверхні, як шин, так і підошов, практично відсутня.

Розхід

При використанні крихти в якості протиожеледного засобу існує поняття витрати крихти. Зазвичай вона дорівнює близько 100-120 гр \ м2 і залежить від навколишньої температури. Якщо на вулиці температура повітря становить понад 6 градусів морозу, витрата збільшується на 10-20%.

Після використання, потрібно зібрати гранітну крихту з дороги і просіяти сміття з вулиці через сито, щоб використовувати її повторно.