плитка из натурального камня

Гранітна плитка: особливості, види, області застосування

Коли мова заходить про декоративній обробці приміщення та його облицюванні, вибирати потрібно найбільш міцні, естетичні та екологічно чисті матеріали. Якісна гранітна плитка відмінно задовольняє всім цим вимогам і на додаток має багато колірних відтінків, що дуже зручно при декоруванні.

Нижче ви дізнаєтеся, як роблять плитку з граніту, і які у неї бувають види і особливості. Також ви познайомитеся з нюансами застосування цього популярного облицювального матеріалу.

Особливості гранітної плитки

Наслідуючи особливості батьківської породи – граніту і його властивості, гранітна плитка має високу міцність, стійкість до стирання і сколів і механічним і хімічним впливом. Також вона практично не піддається впливу погодних умов, що робить її ідеальним будматеріалом для зовнішнього облицювання фасадів і фундаментів.

Заводське виготовлення гранітної плитки відбувається методом нарізки гранітних блоків. Для цього використовуються канатні машини, на яких встановлені дискові пилки діаметром до 3 м. Після нарізки відбувається полірування лицьової частини каменю. У підсумку виходять плити різної товщини, форми та гладкості, які застосовують в різних галузях будівництва.

Компанія Bosstechnology пропонує купити бутовий камінь з доставкою на будівельний об’єкт.

Так як граніт є неоднорідним матеріалом, після обробки кожен шматок плитки має свій власний унікальний малюнок з прожилками, що дозволяє з успіхом застосовувати плитку в інтер’єрному та екстер’єрному дизайні.

При цьому крім малюнка гранітна плитка має властивість відрізнятися за кольором. Це відбувається тому, що вихідна порода може містити різну кількість мінеральних вкраплень – кварцу, калієвого шпату, слюди або окислів плагіоклаз.

плитка фото

Переваги

  • стійка до ударів, падінь і вібрації;
  • не вбирає пил, бруд і вологу;
  • термін експлуатації до 50 років;
  • висока екологічна чистота матеріалу.

Серед мінусів варто відзначити досить високу вартість плитки, оскільки процес її виготовлення дуже енерговитрат.

Види гранітної плитки

За номенклатурою у цього будматеріалу існує понад 10 різновидів, але найбільшого поширення набули такі види гранітної плитки.

Полірована плитка

Цей різновид, лицьову поверхню якої ретельно обробляють після виготовлення і надають глянсовий або матовий блиск. Вона красива, має підвищену естетичну привабливість, проте, підходить тільки для внутрішніх робіт.

полированная плитка

Плитка-скеля

Цей різновид грубіша і зберігає структуру батьківської породи на лицьовій стороні. Її рекомендують використовувати для зовнішнього облицювання будь-яких будівель, а також підстав зборів, гаражів та альтанок.

плитка-скала

Тротуарна плитка

Цей різновид найбільш міцний і стійкий до зовнішніх впливів. Після виготовлення таку плитку обробляють спеціальним методом термічного прожарювання і завдяки такій обробці, вона не стає слизькою при обмерзанні.

тротуарная плитка

Де використовується плитка з граніту

Застосування якісного граніту і галузі, куди використовують плитку з цієї породи, досить широкі. Полірована плитка йде на підлоги та стіни в елітних особняках, житлових приміщеннях і офісах. Також їй оформляють інтер’єр громадських споруд, наприклад, метрополітен і холи стадіонів.

Плитка-скеля найчастіше приклеюється площиною на виступаючу над землею частину фундаментів і перших поверхів будинків. Це одночасно і робить підставу більш привабливим, і захищає його від погодних умов і вивітрювання.

Тротуарну плитку укладають на подушки та стяжки різних прибудинкових доріг і садових стежок. Також її дуже зручно використовувати в якості підлогового покриття в альтанках, патіо і на ганку або на веранді. Цей різновид практично не руйнується при побутовому використанні і може прослужити до 50-70 років.