щебень или гранотсев

Гранітний відсів або щебінь?

При використанні щебеню в різних областях будівництва у замовника виникає питання – що краще відсів або щебінь? Обидва матеріали широко застосовуються для будівельних робіт, але в деяких випадках перший має перевагу перед другим.

У цій статті ви дізнаєтеся, чим відрізняється щебінь від відсіву, і познайомитеся з і їх основними областями застосування і технічними характеристиками.

Від чого залежить вибір між гранвідсіву і щебенем?

Незалежно від способу видобутку і походження щебенем зазвичай називають камені розмірів 5-70 мм, які виготовляють з материнської породи методом дроблення. Фракція відсіву – 1-5 мм так, як роблять гранвідсів саме з дрібної щебінки і залишків при видобутку.

Якщо якість щебеню визначається багатьма параметрами, наприклад, лещадністю, міцністю і іншими, то гранітний відсів менш диференційований. Найбільший відсів – 4-5 мм називають гранітною крихтою. Вона може бути різних відтінків і найбільш затребувана при відсипання і декоруванні.

За співвідношенням споживання в житловому будівництві щебінь популярніший (75%), а гранвідсів використовують в досить обмеженій кількості робіт (25%).

Параметри вибору

Те, для чого потрібен відсів визначається, перш за все, типом будівельних робіт і областю застосування. Далі йде вибір щодо допуску стандартів і ГОСТ, а на останньому місці коштувати вартість. Цей матеріал дешевше щебеню у 2-2,5 рази і тому при замовленні його завжди можна брати з запасом.

Слід враховувати, що навіть найбільшу фракцію відсіву (5 мм) не рекомендується використовувати там, де використовується щебінка найдрібнішої фракції (5-7 мм). Наприклад, якщо стоїть вибір сипати в бетон відсів або щебінь, слід вибрати останній. Це пов’язано з показниками міцності та ущільнення матеріалів.

сравнение щебня и гранпыли

Застосування щебеню і відсіву

Раніше при будівельних роботах відсів практично не застосовувався, тепер же сфера його використання значно розширилася. Проте як і раніше він не рекомендується для робіт і при виробництві виробів, які мають на увазі високі навантаження.

Щебінь

По масі використання щебінь стоїть на другому місці після піску. Він задіяний при зведенні фундаментів будівель, виробництві бетону всіх марок і видів і залізобетонних конструкцій, а також при укладанні дорожніх покриттів. Найбільш якісний щебінь застосовують для створення автобанів, злітних смуг і монолітних каркасів хмарочосів.

Ще він незамінний в гідротехнічних спорудах – мостах, шлюзах, греблях та причалах, а найбільша фракція (70 мм) іноді використовується для грубого декорування.

Відсів

Галузі, де використовують гранітний відсів, менш масштабні. Він застосовується для виробництва тротуарної плитки та бордюрів, служить основою для відсипань в грунтових і садових дорогах, а також при ремонті грунтових провалів у звичайних трасах. Також цей матеріал тисячами тонн використовують взимку при ожеледиці.

Застосування гранітного відсіву в ландшафтному дизайні

У ландшафтному дизайні відсів знайшов більш широке застосування, завдяки різним квітам і відтінкам. Їм прикрашають фундаменти, клумби і несучі стіни офісних будівель, житлових комплексів, приватних будинків і дачних ділянок. Саме відсів служить для ущільнення альпійських гірок та заповнення вертикальних терас.

Для виробництва бетонів і цементно-піщаних сумішей він не дуже придатний, оскільки містить багато пилових частинок, які вбирають вологу. При контактному декоруванні це зазвичай враховують і беруть для робіт відсів найбільшої фракції (4-5 мм) і попередньо його просівають.