Гранітний відсів: виробництво і застосування матеріалу

В процесі виробництва щебеню утворюються більш дрібні залишки каменів. Відсів гранітний – це і є відходи від дроблення основних брил, які можуть становити від 30 до 50% загальної маси.

Нижче ви дізнаєтеся – з чого складається відсів, які можуть бути фракції відсіву і які у них основні характеристики і область застосування.

Переваги відсіву гранітного щебеню

Залежно від походження кожен вид гранітного відсіву володіє власними перевагами і недоліками. Від вихідного матеріалу залежить вміст пилу, щільність, колір, а також додаткові включення, наприклад кількість глини.

Що стосується вартості, то відсів гранітного щебеню досить бюджетен по відношенню до стандартних фракціям, що дуже зручно при великих обсягах використання. Однак, при будівництві слід враховувати, кілька факторів, які важливі для застосування гранітного відсіву.

Наприклад, процентний вміст пилу, яке може коливатися від 30 до 60% і істотно впливає на результат при використанні відсіву в будь-який бетоніровку.

Застосування гранітного відсіву

Так як щільність окремих каменів гранітного пилу практично дорівнює щільності самого щебеню, різні фракції відсіву знайшли своє застосування в самих широких галузях будівництва та народного господарства.

  • як наповнювач для залізобетонних конструкцій;
  • як основа для виготовлення тротуарної плитки;
  • як основа для садових і дачних доріжок;
  • як компонент асфальтних сумішей;
  • в частинах панельних оздоблювальних матеріалів;
  • в декоративних елементах внутрішнього і зовнішнього дизайну;
  • як засіб від ожеледиці в зимовий період;
  • в сумішах для грубої кераміки.

Найбільш же масово він застосовується виготовлення бетонних блоків і для облаштування дорожніх покриттів самого різного типу і призначення – починаючи від грунтових сільських доріг і закінчуючи смугами безпеки для автобанів.

Бетон з гранітного відсіву

Застосування митого відсіву добре підходить для бетону, оскільки при відсутності пилу він володіє високими армуючими властивостями. Це стосується як виготовлення панелей, перекриттів і аналогічних будівельних елементів, так і застосування в фундаменті, стяжках, колонада, стелах і пілонах. Другим важливим напрямом є виготовлення тротуарної плитки, євроогорож і штучної бруківки.

Найчастіше у виробництві задіяний гранітний відсів фракції 0-5 міліметрів, однак, його розмір може досягати та 10 мм. При цьому слід враховувати походження матеріалу – відсів жовтуватого кольору містить багато окислів алюмінію (глини) і для бетону підходить не дуже добре, тому що має меншу щільність.

У компанії ви можете купити відсів фракції дрібної фракції з доставкою на будівельний об’єкт замовника. З географією та умовами доставки можете ознайомитися тут.

Як використовується гранітний відсів для доріжок?

В оформленні приватної території або дачному дизайні відсів граніту користується особливою популярністю, саме через доступність, дешевизну і приємного естетичного вигляду.

Відходи відсіву можна використовувати при створенні садових доріжок відкритого типу з бортиками, при оформленні терас, клумб і закладці під’їзних шляхів. При гарному трамбуванні такі елементи дизайну служать десятиліттями та стійкі до всіх видів опадів.

гранитный отсев для дорожек

Також його практично завжди застосовують як додаткову основу при закладці доріжок закритого типу з подальшою бетоніровку, укочуванням асфальтом або оформленням тротуарною плиткою. Дрібна фракція відсіву проходить крізь основну масу щебеню, що після трамбування надає підстави додаткову міцність і збільшує термін експлуатації будь-якого виду доріжок.