керамзит

Керамзит як універсальний будівельний матеріал

Керамзит, в перекладі обпалена глина, це універсальний будівельний і декоративний матеріал, який отримують в результаті випалу особливих сортів глини. Робиться це в спеціальних високотемпературних печах. В результаті теплового удару глина спінюється, стаючи всередині дуже пористої. Але зовні при цьому оплавлені гранули покриваються міцною герметичною плівкою. Виходить дуже міцний і легкий, що володіє відмінними тепло і шумоізоляційні властивості матеріал, що зовні нагадує гравій. Широко застосовується в будівництві і для оформлення парково-садових зон.

Розрізняють керамзит за двома параметрами:

 • насипної щільності (від 200 кг / м3 і більше);
 • величиною гранул (існує 3 фракції: 5-10 мм, 10-20 і 20-30 мм, гранули менш як 5 мм діаметром називаються керамзитним піском).

Керамзит в будівництві

У будівництві керамзит має застосування як тепло- і шумоізоляційний матеріал, їм наповнюють деякі сорти легких бетонів, його також використовують як засипку для підлоги, стельових або міжповерхових перекриттів, дахів або мансард. Часто подушку з керамзиту укладають під доріжку з тротуарної плитки.

До безперечних достоїнств керамзиту відносяться такі властивості:

 • міцність;
 • легкість;
 • стійкість до холоду та спеки;
 • вогнетривкість;
 • водостійкість;
 • тепло і шумо-непроводімость;
 • екологічність;
 • довговічність;
 • низька вартість.

  керамзит фото

Утеплення керамзитом

На сьогодні це один з кращих ізоляційних матеріалів. Він дозволяє забезпечити в приміщенні здоровий мікроклімат, в рази знизити рівень шуму і тепловтрати.

Для наочності його можна порівняти з іншими аналогічними матеріалами, використовуваними при будівельних роботах. Так 10 см перекриття з керамзиту по теплопровідності дорівнюють 25 см перекриття з дощок, 60 см керамзитобетону або 80-120 см кладки з цегли.

Керамзит як утеплювач використовується для засипання зовнішніх стін і внутрішніх перегородок будівель. З нього виробляють керамзитоблоки, які використовують в якості внутрішнього теплоізоляційного шару при колодцевій тришаровій кладці стін.
Заповнити керамзітощебенем можна конструкцію з будь-якого будівельного матеріалу: дошки, каменю, панелей різного походження або моноліту з бетону.

Широко застосовується керамзит і для облаштування підлоги: гравій – як подушка під бетонну стяжку, пісок – як підкладка під паркет. Використання керамзиту для облаштування фундаменту дозволяє скоротити глибину його залягання вдвічі. Особливо актуально це там, де грунт промерзає взимку або в зонах з підвищеною вологістю. Подушка з керамзиту не схильна до впливу морозу і вологи, не гниє, в ній не розвивається цвіль, не живуть гризуни. Крім того, вона забезпечує конструктивну стійкість будівлі та запобігає виникненню перекосів.

Використовується керамзит для утеплення побутових комунікацій – тепло- і водопровідних мереж. Тут його застосування має подвійну вигоду. Крім належного рівня теплозахисту, керамзит полегшує доступ до комунікацій в разі аварії. І, що не менш важливо, після усунення несправності може бути покладений назад.

Керамзитовий гравій

Керамзитовий гравій широко застосовується не тільки як будівельний, але і як декоративний матеріал. Його виготовляють забарвленим в різні кольори, що дозволяє створювати з нього високохудожні ландшафтні конструкції. Його використовують в якості штучного грунту на клумбах і в пристовбурних зонах.

Крупнозернистий керамзітогравій в складі бетонної суміші використовується при виготовленні паркових і дворових доріжок.
Дрібнозернистий активно використовується в акваріумістики та для домашнього квітникарства як дренаж або мульчі.

керамзитовый щебень

Особливості застосування керамзитового гравію

По міцності керамзитовий щебінь поступається мінеральному, проте все ж придатний для виготовлення легких сортів бетону. Особливим же роблять його унікальні властивості – легкість одночасно з міцністю і повна нешкідливість. Крім цього керамзитовий гравій досить декоративний. І одночасно з цим, керамзит є відносно дешевим матеріалом. За рахунок цих та інших своїх переваг гравій з керамзиту має дуже широку сферу застосування.