Кварцитный щебень фото

Кварцитний щебінь: характеристики, переваги та застосування

Кварцит – різновид зернистої високощільної гірської породи, базовою складовою якої є кремнезем. Перед кремнеземистих частинок у ньому припадає 90%, іншими компонентами матеріалу є слюда та інші натуральні мінерали, але польового шпату у ньому немає. Внаслідок подрібнення такої природної сировини утворюється кварцитний щебінь – штучний сипучий нерудний кам’яний матеріал.

Ця стаття містить інформацію про фізичні та механічні особливості відповідного матеріалу, про його переваги та сферу використання.

Фізичні та механічні властивості кварцитного щебеню

У природному середовищі кварцитний щебінь може утворитися, коли гірські породи (наприклад, кварцові пісковики та інші види осадових крем’янистих порід) вивітрюються – таким чином вони природним шляхом перекристалізації, під дією високої температури та тиску, перетворюються на уламки.

Другий шлях отримання цього матеріалу – механічне дроблення кам’яної штучної сировини та гірських порід у заводських умовах. У нашій країні виготовляється такий продукт на Полтавському гірничо-збагачувальному промисловому підприємстві. Для його виробництва використовують сухі відходи магнітного збагачення залізистих кварцитів, одержані внаслідок роботи шахт України. Підприємство спеціалізується на виготовленні фракцій кварциту щебеню розміром 0,44, 5,2 та 5,4 мм.

Цей матеріал відрізняється такими характеристиками:

  • показником густини 2,62 г/см²;
  • коефіцієнтом міцності по сітці Протодьяконова – 16;
  • максимальним значенням масивності при стисканні – до 2634 кг/см² та до 2366 кг/см² у сухих умовах та у насиченому вологому середовищі відповідно;
  • міцністю по опору удару ПМУ-75;
  • морозостійкість – F300;
  • поглинанням вологи – 0,15;
  • маркою дроблення – 1400.

У плані радіоактивності цей продукт відноситься до 1 класу, а за кольором розрізняють кварцитний щебінь червоний, рожевий або темний.

Кварцитный щебень

Переваги кварцитного щебеню

Кварцитний щебінь, властивості якого за своєю сутністю є унікальними, має кілька позитивних особливостей.
Відсутність здатності до нагромадження радіації. Цей матеріал, екологічно чистий і абсолютно безпечний для навколишнього середовища, не має природного радіаційного фону – цим він вигідно відрізняється від гранітного каменю.

Підвищена міцність. Кварцит у плані міцності найкращим маркам граніту теж не поступається – загальна маса його важкості здатна перевищувати 100 тонн. У ході досліджень фахівців було доведено, що перші ознаки руйнування кварциту з’являються не раніше ніж через 250 років.

Якщо у вашої організації стоїть завдання купити щебінь у Дніпрі, дивіться на сайті прайс компанії Boss Technology та оформлюйте покупку.

Низька гігроскопічність та морозостійкість. Ці властивості дозволяють використовувати матеріал для термінового будівництва об’єктів, незалежно від погодних та кліматичних умов. Робота з таким щебенем не вимагає припинення під час атмосферних опадів будь-якої інтенсивності, сніготанення та в зимовий період, коли стовпчик градусника опускається набагато нижче за нуль.
Демократична ціна Дроблення кварциту та його видобуток є дорогими процесами: продукт отримують у результаті збору відходів залізистої сировини сухого магнітного збагачення.

щебень кварцитный

Сфера застосування кварцитного щебеню

Щебінь, що отримується з кварциту, є матеріалом, що використовується у багатьох сферах народного господарства.
По-перше, він незамінний в архітектурному будівництві. Кварцитний рожевий щебінь, як і темний, актуальний при спорудженні капітальних об’єктів та житлових будинків різної поверховості, поліклінік та лікарень, шкіл, дитячих садків, спорткомплексів та багатьох інших будівель.

Використовують такий щебінь при будівництві, відсипанні асфальтованих доріг та обладнанні злітно-посадкових смуг на сучасних аеродромах – покриттів, яких пред’являються максимальні вимоги міцності. Не обходиться без кварцитного щебеню та обслуговування залізничних ліній – з нього, наприклад, роблять баластний прошарок для колій. Для дорожнього будівництва найчастіше застосовують щебінь із кварциту темно-сірого або сірого відтінку.

Застосовується даний тип щебеню, що поєднує в собі механічну надійність та екологічну чистоту, у виробництві таких виробів, як важкі бетонні та залізобетонні конструкції, у тому числі збірні та монолітні. Ця продукція завдяки відповідному компоненту отримує необхідну зносостійкість.

щебень кварцитный

Ще одна популярна сфера використання цієї натуральної мінеральної сировини – водоочисні конструкції.

Такий природний матеріал використовується широко та повсюдно у всіх провідних західноєвропейських країнах, США та Китаї – будівлі, дороги та інші конструкції, побудовані та виготовлені за допомогою кварцитного щебеню, відрізняються максимальним терміном служби, надійністю та безпрецедентною якістю.