натуральный камень

Натуральний камінь в будівництві

Природний камінь в будівництві використовується для господарських будівель – сараїв, альтанок, огорож, відмосток, веранд, а також зовнішньої обробки будівель або мощення під’їзних доріг, але будувати з каменю можна і повноцінні будинки. Він не схильний до впливу погодних умов, добре зберігає тепло і відмінно скріплюється розчинами.

Будівництво будинків з природного каменю

Міцний камінь для будівництва будівель застосовують в якості підстави. Він лягає в фундамент і з нього виганяється підвал, цокольний поверх або ж гараж, який виконує ті ж функції.

Що стосується внутрішніх і зовнішніх стін першого і другого поверхів, то тут натуральні будівельне каміння використовується рідко. Однак в гірських районах нашої країни дотепер збереглася традиція робити житлові будинки з добре обробленого граніту.

Як використовується натуральний камінь в будівництві

Різні види будівельного каменю можуть служити для різних цілей. Це залежить від його щільності, переважаючих форм, кольору і простоти обробки.

За типом походження природний камінь під будівництво поділяється на три великі групи – магматичних, осадовий і метаморфічних і той тип, що підходить для одних робіт, наприклад, кладки в фундамент, чи не згодиться для облицювання або мощення.

Плоский камінь для будівництва можна використовувати в якості матеріалу для облицювання або мощення, але ось закладати його в фундамент або стіни категорично не рекомендується.

Різновиди матеріалів і сфери їх застосування

Будь-яке будівництво з природного каменю, визначається походженням. Нижче наведені основні різновиди материнських порід, з яких виготовляють будівельний бут.

Пісковик

Використання цього каменю в будівництві визначає його велика теплопровідність і досить високий показник витримує навантажень у 2500 кг / см2. Його часто використовують для фундаментів і споруд, які вимагають постійного обміну теплом з навколишнім середовищем.

Песчаник

Вапняк

Цей матеріал дуже легкий в обробці, але витримувати може лише невеликі навантаження. Застосовують його, в основному, для одноповерхових будівель, а також для різних елементів ландшафтного дизайну та декорування.

Известняк

Бутовий камінь

Матеріал для будівництва – бутовий камінь має різне походження (доломіт, вапняк або піщаник) від чого значно залежить міцність, і часто має неправильною формою. Найбільш широко застосовується в огорожах і фундаментах.

Бутовый камень

 

Сланець

Цей матеріал має унікальну здатність до розшарування на міцні пластини від 0,5 до 3 см. Зазвичай використовується для обробки фасадів і приміщень, в якості покрівельного матеріалу, для ландшафтного та внутрішнього дизайну, але для кладки або фундаментів практично не підходить.

Сланец

Граніт

Як рубаний, так і кусковий граніт набув широкого застосування в будівництві, завдяки високій міцності та безлічі варіантів різних відтінків. З нього можна будувати будинки, використовувати в якості наповнювача для сумішей, а гранітний щебінь найчастіше використовується як основа під дорожнє покриття.

Гранит

Мармур

Є досить дорогим матеріалом. Незважаючи на вражаючі механічні властивості та легкість обробки, в побутовому будівництві використовується мало. Найбільше він знайшов застосування в облицюванні, декоруванні та створенні скульптур і дизайнерських елементів ландшафту.

Мрамор

Слід зазначити, що всі види перерахованих природних каменів мають свої категорії та рівні якості, які слід враховувати при виборі для певного виду будівництва.