пгс фото

Піщано-гравійна суміш: опис і застосування матеріалу

У сучасному світі будівельна галузь неймовірно динамічно розвивається: фахівці розробляють передові технології виробництва і переробки матеріалів, створюються прогресивні методики побудови та реконструкції різноманітних об’єктів, в яких потребує людина. У число таких корисних розробок входить і піщано-гравійна суміш.

Що таке ПГС

ПГС – це суміш будівельного призначення, в яку включені гравійно-піщані і валуни-гравійно-піщані породи. Цей матеріал характеризується зернистою структурою, що складається з піску, гравію, валунів. В цілому, весь набір компонентів – це мінеральні та гірські породи, тобто їх уламки різних розмірів. Що таке піщано-гравійна суміш, як матеріал для будівництва? За рахунок своїх фізико-хімічних властивостей і експлуатаційних характеристик піщано-гравійна суміш широко використовується в багатьох сферах будівельної галузі.

Компанія BossTechnology пропонує купити щебінь та інші будівельні матеріали високої якості.

ПГС

Види ПГС

На будівельному ринку представлені два варіанти піщано-гравійних сумішей.

Природні

До складу природної суміші входять домішки кварцу, глини та інших елементів, кількість яких може змінюватися в залежності від регіону, де видобувається матеріал. У природній ПГС можуть перебувати частки гранітних або вапнякових порід, які впливають на експлуатаційні характеристики будівельного матеріалу.

Збагачені

ОПГС – це збагачена суміш, в якій міститься 70% гравію і 30% піску. Збагачена піщано-гравійна суміш виготовляється на спеціалізованих промислових підприємствах шляхом додавання гравію і видалення всіх непотрібних фракцій: валунів, глинистих і пилоподібних частинок. Конструкції, створені з використанням збагаченої ПГС, мають винятковий ступінь щільності та стійкістю до дії низьких температур.

Для чого застосовують ПГС

Для чого ж використовують ПГС? Річки, піщані кар’єри і пляжі – це ті місця, де видобувається суміш, а значить її технічні характеристики змінюються в залежності від регіону видобутку, тому та області застосування можуть бути різними.

Основна властивість ПГС – відмінна здатність скріплення. За рахунок цього матеріал широко використовується в наступних сферах:

 • створення ландшафтного дизайну;
 • будівельні дорожні роботи;
 • виготовлення бетону;
 • створення конструкцій із залізобетону;
 • для вирівнювання ділянок, заповнення ям;
 • облаштування дренажних систем;
 • грунтові і тимчасові дороги;
 • у дворах, парках, дитячих майданчиках;
 • ставки і штучні водойми;
 • в якості підстави для залізничних колій;
 • зміцнення берегової лінії.

Застосування в будівництві

Що таке піщано-гравійна суміш і чому ці суміші так затребувані в будівництві? Будівельний розчин для приготування бетону включає певну кількість рідини, цементу і піщано-гравійної суміші.

Скільки пгс в кубі бетону? В цілому цей показник знову ж таки залежить від марки цементу і характеристик самої піщано-гравійної суміші. Наприклад, якщо використовується цемент марки М400, то для приготування одного кубометра бетону потрібно 1195 літрів суміші.

Залежно від мети ПГС для бетону змішується з водою і цементом в різних пропорціях. При збільшенні процентного співвідношення води, бетон буде менш щільним, а якщо рідини буде мало, матеріал вийде непридатним для подальшого використання, тому завжди слід уважно ставитися до змішування компонентів.

Піщано-гравійна суміш широко використовується в процесі будівництва дорожнього полотна. У будівництві доріг щільність ПГС – дуже важливий фактор. Суміш використовується, коли укладається верхній дорожній шар і створюється насип.

А за допомогою ОПГС часто вирівнюється будівельна територія і місця, де проводиться реконструкція або ремонт. Вирівнювати та облаштовувати територію за допомогою природної суміші не варто. Для таких робіт застосовується виключно збагачена ПГС з відповідним співвідношенням гравію і піску.

В цілому, вибираючи суміш для тих чи інших будівельних робіт, слід чітко визначитися з завданнями, які будуть виконуватися з її допомогою. Як приклад: якщо це будівництво доріг, використовується природна суміш, якщо ландшафтний дизайн або виробництво конструкцій з бетону – ОПГС.