расклинцовка щебня

Расклінцовка щебенем в дорожньому будівництві

Расклінцовка щебеню – це особлива технологія в будівельній сфері, спрямована на досягнення максимально щільного дорожнього полотна без утворення можливих пустот і виключає рух окремих фракцій. Подібну технологію можна зустріти при реалізації проектів дорожнього полотна.

Расклінцовка – суть методу

Ключова суть процесу расклінцовки полягає в здійсненні трамбувальних робіт для декількох шарів щебеню з різними значеннями фракцій. Завдяки такому впливу, всі порожнечі заповнюються каменем, а полотно виходить стійким. При відмові від проведення процедури, в пустотах накопичується вода, застигає при мінусових температурах, внаслідок чого на асфальті з’являються тріщини. Операція по расклінцовці передбачає ряд етапів.

Спочатку готується грунт для прокладання дорожнього полотна. Він очищається від сміття і насипається піщана подушка.

На другому етапі відбувається внесення щебеню великої фракції з розмірами від 40 до 70 мм. Він обов’язково придавлюється катками для ущільнення.

На третьому етапі здійснюється внесення щебеню середньої фракції з додатковим втискуванням катком.

Четвертий етап передбачає розподіл найдрібніших каменів для завершення створення щільної подушки. Процес прокатки обов’язковий і в цьому випадку.

Саме дрібнофракційні камені заповнюють всі порожнечі та формують стійке полотно. На останньому етапі укочування проходить мінімум три рази, для забезпечення рівномірного розподілу всіх компонентів.

Расклинцовка щебня

Місця застосування расклінцовкі

Расклінцовка щебенем актуальна при реалізації проектів автобанів або для створення злітно-посадочних смуг в аеропортах. Це пов’язано з тим, що такі покриття повинні витримувати високе навантаження через переміщення по них важких машин. Додатково расклінцовку можна зустріти в таких випадках як:

  • при створенні стратегічно важливих залізобетонних об’єктів;
  • для створення фундаментів для висоток або важливих сховищ;
  • при реалізації проектів з будівництва аеродромів і трас зі стратегічним призначенням.

Для всіх цих випадків раскліновка обов’язкове для додання найвищого показника за міцністю.

Витрата щебеню

Витрата щебеню для проведення расклінцовкі розраховується індивідуально. Цей показник залежить від ряду ключових факторів, що характеризують підготовлюваний проект. Серед показників можна виділити наступні значення:

  • асфальтована або заливається площа майбутнього об’єкта;
  • товщина покриття або фундаменту;
  • призначення об’єкта і варіанти його використання;
  • передбачувані навантаження на створену горизонтальну поверхню.

Всі ці фактори не тільки визначають кількість, що замовляється щебеню для будівництва, але і вибір розміру фракції для реалізації основи. Для отримання повноцінного розрахунку враховуються визнані норми для кожного продукту.

Расклинцовка щебня фото

Норми витрати щебеню на расклінцовку

Щоб зрозуміти, скільки щебеню піде на расклінцовку, потрібно провести розрахунок з урахуванням стандартів і норм. Для кожного виду фракцій є свій норматив:

  • щебінь з розмірами 4-7 сантиметри укладається в кількості 15 м3 / м;
  • продукт з розміром 1-2 сантиметри використовується 10 м3 / м;
  • матеріал з розмірами 0,5-1 сантиметр необхідно розмістити в обсязі 10м3 / м.

ідентична витрата буде здійснюватися для підстави з використанням великого щебеню розмірами 7-12 сантиметрів. Вибір фракції здійснюється в залежності від типу грунту і призначення підготовлюваного майданчика.