рваный камень

Рваний камінь – використання і характеристики

Коли приходить етап зовнішньої обробки та облицювання будівлі, кожен господар намагається підкреслити власну індивідуальність і відчуття смаку. І в цьому йому може допомогти рваний камінь – матеріал, який став одним з найбільш популярних різновидів декоративного каменю.

Нижче ви дізнаєтеся, що являє собою рваний камінь для облицювання, познайомитеся з його характеристиками та сферою застосування в дизайні та будівництві.

Плитка у вигляді рваного каменю

Серед усіх видів, плиткова обробка під рваний камінь, найбільш естетично приваблива. Виробники пропонують десятки варіантів плитки з розмірами від 15х15 см до 1х0,5 м.

При цьому плитка, хоч і є штучним матеріалом, проводиться з використанням мармурової крихти, що робить її такою довговічною, як і натуральний рваний камінь. Що стосується стійкості до атмосферних явищ, плитка абсолютно не боїться дощу і вогкості, а також має достатню стійкість до механічних пошкоджень.

На сьогодні є понад 150 різновидів плитки з безліччю варіантів квітів і зламів як для зовнішнього, так і для внутрішнього оформлення.

Рваний облицювальну цеглу

При декоративній обробці звичайного облицювальної цегли, виходить його рваний різновид з такими ж зламаним гранями, як і у плитки або бутового каменю. В цьому випадку рвана цегла і його характеристики практично не відрізняються від основного вироби, і застосовувати його можна на будь-якій поверхні стін або фундаменту будинку.

Крім цього оздоблення рваним цеглою значно підвищує теплозберігаючі характеристики будівлі та сприяє його пожежної безпеки. Прослужити ж таке оформлення будинків може до 50-60 років, без втрати кольору, міцності та інших механічних якостей.

Натуральний матеріал

З удосконаленням техніки обробки, бутовий камінь стає все більш поширений в якості облицювального матеріалу. Декоративні пластини з натурального каменю значно легше природних аналогів і при цьому володіють тією ж природною красою і практично необмеженою довговічністю.

Застосовувати його можна як всередині, так і зовні будинків і особливою популярністю він користується при декоруванні камінів і кухонних островів. Слід підкреслити, що завдяки зламам адгезія каменя дещо підвищується, тому при облицюванні можна використовувати не цемент, а клейові суміші з подальшою затерла.

Сфера застосування рваного каменю

У загальнобудівельних роботах грубий камінь облицювання або аналогічна цегла практично не використовується, оскільки він значно дорожче стандартних піноблоків або звичайного цегли. Але в якості зовнішнього і внутрішнього елемента дизайну рідко який сучасний приватний будинок або котедж може без нього обійтися.

применение рваного натурального камня

Їм можна обробити не тільки фундамент і стіни, але та елементи покрівлі, ганок або патіо. А крім цього створити єдину естетичну групу з парканом, прибудинковими будівлями, типу альтанок або обкласти периметр басейну.

При декоруванні фундаменту найчастіше використовується натуральний камінь, стіни ж зазвичай обкладають рваним цеглою. Всередині приміщення для облагородження каменів застосовують і той, і інший тип, а плитку у вигляді рваного каменю більше використовують для обробки внутрішньої поверхні стін або перемичок.

Підсумовуючи, можна рекомендувати всі три різновиди рваних виробів для дизайну приватного будинку або таунхауса. Але вам потрібно дотримуватися чіткого розподілу всіх типів матеріалів для створення гармонійного простору. Плитка не завжди вдало ляже на фундамент, а внутрішнє оздоблення стін рваним цеглою краще підійде для громадських закладів, ніж для затишної спальні або вітальні.

Також слід враховувати обсяг – будь-який з перерахованих матеріалів значно товщі шпалер або пластику і застосовувати його для обробки краще в просторих приміщеннях площею не менше 15-20 м кв.