отсев для бетона

Скільки відсіву потрібно для бетону?

При об’ємних будівельних роботах пов’язаних з цементування, часто постає питання здешевлення підсумкової конструкції – будь то фундамент або заливка для садових доріжок і зборів. В цьому випадку розумно застосувати гранітний відсів для використання в бетоні, і тим самим заощадити до 25% вартості матеріалів.

Нижче ви дізнаєтеся про методику цього застосування, а також пропорції цементу і відсіву при створенні різних сумішей. Особливо важливо їх враховувати при зведенні фундаментів одноповерхових і двоповерхових житлових будинків. Підсумкова міцність застиглого розчину виходить нижче і повністю замінювати пісок і щебінь на відсів тут не варто.

Склад бетону

Зазвичай матеріали, які потрібні для бетону при зведенні фундаментів і підстав стін складають пропорцію в 1 частина цементу М400, 3-4 частини щебеню, 2-3 частини піску та 1 частина води (близько 15-20% від обсягу). В цьому випадку застигла суміш має міцність до М600 і ґрунтується на аналогічному показнику у щебінки.

Якщо ж ви застосовуєте дрібнофракційні компоненти, пропорції цементу і відсіву слід змінювати в залежності від цілей будівництва. Для садових доріжок це буде одне співвідношення, а для фундаментів МАФів або одноповерхових будівель – дещо інше.

состав бетона

Пропорції для приготування бетону з відсіву і цементу

Будь-то бетонний або гранітний відсів, їм можна замінити деяку частину піску або щебеню в розчині. Класичне співвідношення пропорцій бетону з відсіву та його склад наступні:

 • 1 частина цементу М400;
 • 7-8 частин гранвідсіву;
 • 1 частина води (близько 15-20% від обсягу).

Дана суміш відмінно підходить для заливки садових та прибудинкових доріжок, підстав під гаражі, патіо, альтанки та сараї, а також для заливки в опалубку підстав зборів.

Якщо ви хочете залити фундамент одноповерхової будівлі, рекомендована суміш повинна мати такий склад з максимумом гранвідсіву:

 • 1 частина цементу М400;
 • 3-4 частини гранвідсіву;
 • 3-4 частини щебеню не менше М600 і лещадністю 10%;
 • 1 частина води (близько 15-20% від обсягу).

При заливці фундаменту для двоповерхового будинку, частина гранвідсіву повинна бути ще менше, крім того, вам слід трохи збільшити частку цементу і води. Це також збільшить час застигання, а, отже, і підсумкову міцність і довговічність фундаменту:

 • 1 частина цементу М400;
 • 1-2 частини гранвідсіву;
 • 4-5 частин щебеню не менше М600 і лещадністю 10%;
 • 1 частина води (близько 15-20% від обсягу).

У всіх випадках пропорції бетону на відсів не залежить від розміру фракцій, але для отримання кращої якості рекомендується застосовувати найбільшу з них – 3-5 мм. Для щебеню розмір фракцій досить стандартний – 20-40 мм (для 2-3-поверхівок) або 10-20 мм (для МАФ і аналогів).

Обсяги компонентів

Іноді слід знати, скільки відсіву на куб бетону вам буде потрібно – так як бетонна заливка зазвичай вимірюється саме в кубах. Виходячи з перерахованих вище формул, можна навести такі показники:

 • 700-800 кг відсіву (близько 0,6 куба) – для доріжок;
 • 300-400 кг відсіву (близько 0,3 куба) – для МАФ і аналогів;
 • 100-200 кг відсіву (близько 0,1 куба) – для будівель.

Кількість відсіву і якість бетону

На підсумкову міцність бетону пропорції відсіву роблять помітний вплив. При використанні 8 частин гранвідсіву ви отримуєте не дуже якісний бетон М150 – він добре підходить для садових доріжок і фундаментів під гаражі, але його не рекомендується застосовувати для фундаментів житлових будівель.

Якщо кількість частин 3-4, бетон буде марки М250-300, що годиться для одноповерхових будівель. Бетон М400-М600 можна отримати, коли додається не більше 1-2 частин – він підходить практично для всього приватного сектора.

Таблиця співвідношення розчину цементного порошку і відсіву

таблица

Позитивні якості бетонної суміші з відсіву

Може здатися, що гранвідсів істотно погіршує показники бетонної суміші, на практиці це не так. Якщо очікуване навантаження невелике, будь-яка конструкція або цементівка з його застосуванням буде служити так само тривалий час, як і з застосуванням щебеню.

При цьому бетонна суміш з відсіву матиме відмінні показники по водонепроникності і морозостійкості, а обійдеться вам на 10-30% дешевше, ніж виготовлення суміші зі щебенем.