отмостка дома

Який щебінь потрібен для вимощення будинку?

Бетонні фундаменти знаходяться в невидимій частині будинку, але вони виконують несучу функцію в кожному будинку. Для фундаменту важливі гарне планування і точна робота – помилки можна виправити тільки потім, доклавши великих зусиль.

Бетонні фундаменти знаходяться в невидимій частині будинку, але вони виконують несучу функцію в кожному будинку. Для фундаменту важливі гарне планування і точна робота – помилки можна виправити тільки потім, доклавши великих зусиль.
Також фундамент слід захистити від зовнішніх впливів і тут дуже важливо знати, який щебінь потрібен для вимощення. Правильний вибір будівельного матеріалу дозволить вам зробити надійну конструкцію, яка буде мати довгий термін експлуатації.

Нижче ми розглянемо ефективну технологію закладки фундаменту, а також ви дізнаєтеся, як потрібно фракція щебеню для вимощення, правильне розташування шарів, технологічні особливості конструкції при закладці поруч з фундаментом будинку.

Для чого робиться вимощення?

Вимощення слугує для запобігання від попадання води, вогкості та утеплення фундаменту. Вона зводиться безпосередньо поруч зі стіною будівлі та займає відстань від 0,4 до 1,7 м від неї.

Отмостка захищає фундамент і підвальні приміщення від проникнення вологи, промерзання, швидкого зносу і механічних пошкоджень. Також вона структурно зміцнює цокольну частину, оберігаючи її від зсуву в разі зрушень або провалів ґрунту.

Отмостка дозволяє зручно пересуватися уздовж будинку, захищає цокольну частину і грунт поруч з нею від крапель води, які падають з карниза, і надає будові естетичну закінченість.

отмостка для дома

Склад і конструкція вимощення

Правильне вимощення створюється з трьох шарів. Вони всі повинні бути присутніми в конструкції та відповідати певним завданням. Верхній, захисний, оберігає від опадів і відводить вологу від будівлі, середній забезпечує дренування і структурну пружність. Нижній же охороняє від просочування вологи під фундамент.

Розміри вимощення

Ширина конструкції залежить від ширини карниза. Тут рекомендує використовувати формулу ширина карниза + 40 см. Таким чином, якщо у вас він виступає на 30 см, ширина вимощення становитиме 70 см.

Це відстань забезпечує надійне відведення води в дренаж навіть при сильних дощах і снігопаді. Щоб поліпшити відведення по краю вимощення, рекомендується зробити канавку глибиною в 5-7 см або прокласти напівтруби.

З чого зробити вимощення?

Найчастіше вимощення роблять з монолітного бетону або асфальту – проте ці конструкції потребують додаткового облицювання, наприклад, тротуарною плиткою.

Звичайна щебінка для вимощення – це найбільш економічний спосіб, так як вона відносно недорого коштує і при цьому забезпечує хороший дренаж.

В ідеалі ви повинні вчинити так – покласти 10-15 см щебінки, поверх неї укласти 10-15 см бетону, а поверх бетону – тротуарну плитку.

Корисні властивості щебеню

Найбільш ефективний розмір щебеню для вимощення фракції 10-20 мм, оскільки він добре трамбується і при цьому зберігає здатність пропускати вологу. Також рекомендують використовувати в подушки частина щебеню з фракцією 40-60 мм, так як крупний щебінь грає роль конденсатора вологи та відтягує її від цоколя.

У найбільш загальному випадку вимощення без покриття або подушка робиться з матеріалів: щебінь фракції 20-40 мм і щебінь 40-70 мм в пропорції 3 до 1.

отмостка для дома из щебня

Особливості конструкції вимощення і застосування в ній щебеню і піску

Як підкладка для вимощення використовується утрамбована пластична глина, яку кладуть шаром в 10-15, попередньо заглибившись в грунт на 40-50 см. Тут слід простежити, щоб ухил був від стіни та становив не менше 20 градусів.
Слід врахувати, що верхній край канавки або труби відводу води повинні знаходитися на 4-5 см нижче верхнього рівня вимощення.

Після укладання глини, на неї кладеться поліетилен або руберойд, який заводиться на стіну. Далі засипається шар піску в 3-5 см, а зверху укладається шар щебеню. Якщо вимощення відкрита цей шар повинен досягати 15-20 см, сіли зверху планується стяжка або тротуарна плитка досить 10 см.

Поверхня вимощення з плитки, бетону, щебеню

Поверхню можна замостити плиткою або бруківкою, яка є найкращим видом декорування вимощення. Якщо ви збираєтеся класти моноліт, слід залишити деформаційний шов шириною у 2-3 см, який дозволить уникнути міцного зв’язку між фундаментом і поверхнею.

Виконавши всі рекомендації, ви отримаєте надійне вимощення, термін служби якої може складати від 20 до 30 років без втрати функціональності та естетичного вигляду.