щебень для дренажа

Який щебінь використовується для дренажу

У момент будівництва будівель часто проводять систему дренажу. Її завдання – відвести воду, що йде з грунту. Якщо такого механізму немає, в будинок може потрапити рідина і зменшити його надійність. Часто для створення максимального захисту використовують щебінь для дренажу. Щоб правильного його застосовувати, треба розбиратися в особливостях, габаритах і видах.

Навіщо потрібен щебінь і його роль в складі дренуючих підсипок

Щебінь – це зернистий, розсипчастий і природний елемент. Отримують його на етапі трансформування гірських порід. Щоб добути гравій, машини-дробарки поділяють великі скалочного уламки. Така процедура створює різноманітні сорти зерен, змішаних розмірів. Головна перевага зернистого продукту – шорстка паралель розлому. Ця особливість добре позначається на фільтрації.

разрез дренажной системы

Щебінь для дренажу має наступні специфіки:

 1. Стійкість до морозу. Оцінюється цей індикатор по циклах розморожування і охолодження. Зразок з високим коефіцієнтом витримає до 400 фаз.
 2. Міцність. Визначити, як зерна руйнуються можна, якщо помістити їх в рідину.
 3. Радіоактивність. Ділять цю особливість на три категорії: до 350 Бк / 1кг, до 740 Бк / кг і від 740 Бк / кг.
 4. Лещадність. Ця особливість визначає число зерен, що мають голчастий і пластичний вид. Має 3 рівні: кубовидний щебінь, покращений варіант і стандарт.

Принцип дії

Завдання щебеню для дренажу – відвести рідину від будови та вберегти від вологи. Трубні конструкції, які були використані в системі, мають невеликі пробоїни. Через ці дірок вода потрапляє всередину. Це досягається за рахунок різного тиску як усередині, так і з зовнішнього боку.

Для надійної роботи механізму рідина не повинна містити бруд і різних добавок. Перед укладанням труб на дно викопаної ями кладуть зерна щебеню або пісок. Ці елементи діють як очищувач і утримують мотлох.

щебень для укладки труб

Який потрібен щебінь для дренажу?

Щоб грамотно підібрати щебінь, потрібно розбиратися в його видах, параметрах і достоїнства. Поінформованість допоможе зробити міцний дренажний механізм.

Виділяють 3 види зерен

 1. Гравійний матеріал. Має низькі індикатори радіоактивності. Зразок дешевий і не славиться міцністю. Має два різновиди: колотий і природний тип. Гравійний вид підходить для систем дренажу і відмінно утримує бруд.
 2. Гранітний тип. Славиться стійкістю, твердістю, стійкістю до морозів, довговічністю. Період служби – 40 років. Матеріал найдорожчий.
 3. Доломітовий матеріал. Вважається найдешевшим матеріалом, який добувають з гірських осадових порід. Славиться мінімальним індикатором радіоактивності, безпекою для здоров’я, надійністю. Період служби – до 15 років.

Вибір матеріалів для дренажу

Якісність і практичність дренажу впливає на весь механізм, тому фракція грає важливу роль. Якщо цьому не приділяти увагу, в майбутньому виникнуть проблеми.

Виділяють 5 фракцій:

 • маленькі;
 • середні;
 • великі;
 • нестандартної форми;
 • відсів.

Фракція для дренажу повинна бути середньої: щебінь 20-40 мм оптимальний розмір частинок.

Якщо відсів промити, його застосовують у вигляді керамзиту або піску та укладають як прошарок дренажу. Перші фракції – дорогі, але користуються попитом. Тільки вони не придатні для конструкції, оскільки мають невеликий калібр і погану фільтрацію.

Зазвичай застосовується продукт середньої фракції. Цей варіант найбільш підходящий, має відмінну фільтрацію, ліквідує засмічення і зупиняє заливання. Великі типи пропускають бруд, частинки сміття, що в майбутньому призведе до поломки трубних конструкцій.

Щоб врахувати важливі моменти та не помилитися, зразки матеріалу краще вивчити заздалегідь. Також, щоб знизити ймовірність заливання всієї дренажної системи, щебінь перед установкою промивається водою.