жерства фото

Жерства: що таке, особливості, застосування

Корисно дізнатися, що таке жерства, якщо плануються будь-які будівельні роботи. По суті, це одна зі складових суміші твердих та міцних матеріалів. Вона активно використовується у будівельній сфері для формування робіт на дорогах, фундаменту. Матеріал поставляється будь-якими обсягами та за низькою ціною від нашої компанії.

Що таке жерства, склад

Жерства – склад твердих сумішей для будівельних цілей. Вона складається з кількох інгредієнтів:

 • глина;
 • ракушняк;
 • вапняк;
 • рідше використовується дикун.

Комбінація матеріалів може бути різною залежно від наступних цілей використання.

Завдяки цій складовій вдається досягти рівної, гладкої, ідеально утрамбованої поверхні.

Походження матеріалу

Жерства для дороги чи будівництва – це порода, що утворювалася протягом століть на верхніх шарах ґрунту. Переважно матеріал з’являється у приморській зоні. Саме близькість до берега сформувала унікальний склад матеріалу – це суміш ракушняку, глини, вапна, піску.

Фірми пропонують матеріал, видобуток якого ведеться офіційно за наявності необхідних дозволів та сертифікатів на територіях, спеціально відведених для цих цілей. Ключова особливість матеріалу полягає в дешевизні та корисних у будівельній сфері фізичних властивостях. У середньому ціна за тонну така сама, як і ціна звичайного грунту.

Застосування

Матеріал примітний лояльною ціною. Завдяки цьому сфера його експлуатації розширюється в рази за рахунок того, що вдається якісно покращити готову конструкцію без підвищення ціни за виконані роботи.

Основна сфера використання – ущільнення ґрунтів. Завдяки тому, що матеріал можна легко трамбувати, усуваючи практично всі порожнечі. За рахунок наявності ракушки та глини у складі міцність жерства на порядок вища, ніж у звичайного ґрунту. Зливи додатково ущільнюють її, в рази підвищуючи міцність.

жерства

Також матеріал може бути основою для фундаменту. Він застосовується, коли потрібно облаштувати котловани на основі гранітного щебеню, виготовленого з подрібненого бетону. Жерства актуальна для створення залізобетонних конструкцій та будь-якого іншого типу через відмінні експлуатаційні характеристики.

Також є жорства дорожня, яка активно застосовується у дорожньо-будівельній сфері. Зокрема, вона потрібна для того, щоб:

 • облаштовувати дорожні покриття;
 • будувати автостоянки;
 • піднімати дорогу над рівнем ґрунту;
 • для підсипання матеріалу під підстави для подальшого укладання асфальтових сумішей, що особливо актуально на різних об’єктах міської інфраструктури, наприклад, малоповерхової забудови;
 • робити під’їзди для транспорту тощо.

Дуже часто залучають жерсті, де основний інгредієнт складу – черепашник. За допомогою такого матеріалу вдається досягти гладкого та рівного дорожнього покриття, і по ній за будь-якої погоди може проїхати транспорт.

Багаторічний досвід показує, що жорства здатні витримати практично будь-які вагові навантаження. Навіть за наявності регулярних вібрацій основа, яка була ущільнена цим матеріалом, не втрачає своєї форми, не призводить до появи пошкоджень на дорожньому покритті будь-якого типу, включаючи асфальт. За ціною та експлуатаційними характеристиками матеріал – оптимальний варіант для використання з будь-якою метою.

мита жерства

Переваги використання митої жерства

Матеріал жерства має різноманітне застосування , і все завдяки наявності вигідних переваг:

 • доступна вартість;
 • висока міцність та міцність;
 • відсутність добавок, чистота;
 • гарна стійкість готових конструкцій;
 • універсальність та практичність застосування.

Жерства – недорогий, якісний матеріал, який дозволяє надати готовим конструкціям надійності, міцності, стійкості до факторів довкілля.