Асфальтовая крошка фото

Асфальтова крихта

Асфальтова крихта – вторинний будівельний матеріал. Її використання в окремих випадках – вигідніша процедура, ніж застосування асфальтобетонної суміші.

Характеристики та особливості матеріалу

Склад асфальтобетонної крихти може змінюватись з урахуванням використовуваної асфальтної марки, але в цілому значення складових знаходяться в таких межах:

Отримання асфальтобетонної крихти дуже практичне – прибирання та подальше подрібнення відпрацьованого асфальту. Безпосередньо процес виготовлення представлений двома затребуваними методами.

 1. Зняття старого покриття з дороги великими шматками. Далі його переробляють за допомогою грануляторів асфальтного різновиду або дробилок валкового типу. Вдається одержати досить великі зерна, розмір яких може становити до 40 мм.
 2. Зняття покриття, яке почало псуватися, з миттєвою переробкою планувальником холодного різновиду. Вдається отримати дрібнофракційну крихту із зерном не більше 3-5 мм.

Зазвичай ціна асфальтобетонної крихти не залежить від способу виробництва.

Асфальтова крихта

У асфальтної крихти характеристики на високому рівні. Завдяки цьому у матеріалу величезна сфера експлуатації, відмінна стійкість до факторів навколишнього середовища.

Де застосовується асфальтова крихта

Область використання матеріалу різноманітна. Основне використання:

 • організація вимощення, особливо при зведенні приватних будівель;
 • відсипання підлоги в різних приміщеннях типу складу або гаража як альтернативу бетону;
 • укладання різноманітних об’єктів спортивного типу: майданчиків для баскетболу, тренажерних залів, футбольних полів, тенісних кортів для зниження вартості робіт.

Також задіюється асфальтова крихта для ущільнення різних покриттів з метою підвищення їхньої міцності, щільності, довговічності.

Використання асфальтної крихти у дорожньо-будівельній галузі

Коли зрозуміло, асфальтова крихта, що це таке, корисно ознайомитись із сферою застосування у дорожньо-будівельній сфері. Крихта – основний елемент складу асфальтових сумішей, її частка досягає 25-60%.

У самостійному вигляді матеріал задіють для дорожньо-будівельної галузі для:

 • асфальтування будь-яких доріг, у яких мале навантаження, наприклад, під’їзних, заміських, тимчасових та другорядних за умови невеликого навантаження;
 • влаштування автомобільних майданчиків та доріжок на дачних ділянках та у дворах будинків;
 • ремонту ям на дорожньому покритті як тимчасовий захід;
 • відновлення дорожнього покриття при холодному ресайклінгу при комбінації з цементом, бітумом, вапном, щоб отримати асфальтогранулобетон.

Загалом годиться асфальтова крихта для укладання на основу зі слабким ґрунтом, легко переносить механічні навантаження, забезпечує відмінну зчеплюваність із покришками транспорту.

асфальтова крихта для укладання

Плюси асфальтної крихти

Асфальтування крихтою має велику кількість переваг.

 1. Доступна ціна. Гідність актуальна при порівнянні з піском або щебенем. Для багатьох це є ключовим плюсом.
 2. Високий рівень міцності. Завдяки цьому укладання піску або щебеню виконується дуже щільно. Підсумкова конструкція стає набагато міцнішою, а порожнечі, якщо вони і є, їх розмір мінімальний.
 3. Підвищення міцності з часом. У складі матеріалу представлений бітум. Його унікальність у нагріванні у спекотний день. В результаті вдається утворювати нові бітумні зв’язки, що підвищує міцність покриття.
 4. Стійкість практично до будь-яких погодних факторів. До них відносять температурні перепади, дощі, сніг тощо.

Матеріал в цілому з відмінними характеристиками, що дозволяє максимально розширити сферу експлуатації.

Мінуси асфальтної крихти

Застосування матеріалу має деякі недоліки:

 • нижча щільність і міцність у порівнянні з асфальтобетоном, а отже, не годиться для організації доріг з підвищеним навантаженням;
 • нижча довговічність та якісні характеристики, ніж у асфальтобетону або бетону.

Асфальтова крихта для доріг та використання в інших цілях має попит. Мінусів мало, а плюсів набагато більше. Пропонуємо до покупки асфальтову крихту за лояльними цінами у нас у Boss Technology. Для підтвердження якості є всі сертифікати. Доставляємо на будівельний майданчик замовника.