вторичный щебень

Чи можна використовувати вторинний щебінь для приготування бетону

Бетон використовують для будівництва капітальних, надійних і довговічних будівель і конструкцій, в тому числі морських причалів, оборонних об’єктів та споруд цивільного призначення. Згодом споруди починають старіти і їх виводять з експлуатації, але з самого бетону можна виготовити вторинний щебінь, який широко застосовується в будівельній сфері.

Вторинний щебінь – повторне використання будівельного матеріалу

Отриманий після переробки бетону матеріал використовується в наступних сферах:

  • Приготування бетонного заповнювача. Наповнення залізобетонних і бетонних будівель часто виконується з використанням цільного і великого щебеню.
  • Зміцнення грунту. За допомогою щебеню виконується зміцнення слабкого грунту і її фіксація. Водовідвідні комунікації також будуються із застосуванням цього матеріалу.
  • Дорожні роботи. Будівництво сільських доріг допускає використання вторинного щебеню, але для побудови дорожнього полотна, яке зазнає значні навантаження застосування матеріалу неприпустимо.
  • Дренажні системи. За рахунок експлуатаційних характеристик щебінки, її часто використовують, щоб облаштувати котлованів або водовідведення.
  • Дорожня підсипка. Нижній шар покриття автостоянок у багатьох випадках створюється саме з вторинного щебеню.
    Укладання підлоги в об’єктах промислового призначення. Дотримання технології дозволяє отримати якісну підлогу, заощадивши бюджет.
  • Роботи з декорування. До складу щебеню включені камінчики різного кольору, за рахунок чого він часто використовується для: пересипання доріжок в садах і парках, облаштування альпійських гірок, «сухих струмків», ландшафтних робіт.

У переліку освітлені далеко не всі галузі використання вторинного щебеню. Будівельники застосовують цей матеріал дуже широко, завдяки його економічності, міцності та екологічності.

щебень

«Тощий» бордюрний камінь

«Тощий» бетон виготовляється саме з вторинного щебеню. Отриманий матеріал широко використовують для створення конструкцій, які не будуть піддаватися навантаженні, тобто передбачаються полегшені умови їх експлуатації. Типовий приклад такого виробу – бордюрний камінь, в провадженні якого застосовується «тощий бетон».

На матеріал не діють розтягують, що крутять і екстремальні механічні навантаження: камені просто укладають на ґрунтову ліжко. Втрата експлуатаційних властивостей бордюрного каменю не виведе з ладу будь-який міст, промисловий або громадянський будинок, гідротехнічну споруду. Тому для його виробництва використовують бетон, в якому цементне сполучення існує в невеликій кількості, а головними компонентами є пісок і вторинний щебінь, отриманий при переробці первинного бетону.

У вторинному щебені містяться кладки або оздоблювальний розчин, піщано-цементна суміш, штукатурка, тому отримати матеріал, який був би порівнянний по чистоті та експлуатаційним параметрам з гранітом немає ніякої можливості. Неоднорідність і особливості худого матеріалу визначають сфери його використання – це споруда різноманітних конструкцій допоміжного призначення.

Для будівництва різних об’єктів, в основному, використовуються невисокі марки худого бетону. Найбільш затребуваний вид матеріалу – це М100. З його допомогою зміцнюють грунтові схили, облаштовують стяжки в залізобетонних перекриттях (якщо не передбачені серйозні вимоги по вологостійкості конструкції), проводять різні підготовчі будівельні роботи, створюють зручні пішохідні доріжки в садах і парках.