применение гравия

Особливості використання природного гравію

Природний гравій – вид натурального матеріалу у вигляді суміші однотипних фракцій з гірських або вулканічних порід, що містять піщано-глиняні і органічні домішки. Для цього виду гравію характерна обкатана конфігурація і шорстка текстура. Властивостями такий природного щебеню є універсальність, зручність застосування і низька вартість.

Дана стаття розповість вам, де застосовують гравій, і познайомить зі специфікою його використання.

Який вид гравію потрібно для фундаменту

Гравій природного походження використовується в будівельних цілях. Для монтажу фундаментів будинків вибирають щебінь з гірських порід, затверджений відповідним стандартом. Це гравій зернистого типу з неорганічною основою. Розміри його гранул перевищують 0,5 см. Формується такий будматеріал шляхом розсіювання гравійно-піщаних сумішей.

Для зведення фундаменту гравій використовують як в якості складової бетонної заливки, так і самостійно.

Фундаменти будівель, в яких використовується відповідний матеріал, вважаються найбільш екологічними.

природный гравий

Устрій фільтрів

Під час будівництва басейнів застосовується гравій кварцового типу. Його використовують в ролі фільтрів.

В якості фільтруючих пристроїв дренажних і зовнішніх систем фільтрації застосовують гравій з гранулами середніх розмірів. Діаметр його «зерен» становить 3-4 см. Дренажний гравій здатний забезпечити оптимальну якість фільтрування. Він активно затримує частинки бруду та запобігає замулюванню системи.

В обладнанні акваріумів

Ще однією сферою застосування цього природного матеріалу стала акваріумістика. Отмостка з природного гравію, що встановлюється на дні акваріумів, служить грунтом і виконує роль середовища харчування та вітаміни для акваріумної флори, а також декорує роль. Акваріуми з відповідним оформленням мають більш естетичний, завершений вигляд.

гравий в аквариум
В таких цілях використовується дрібнозернистий матеріал, з розміром частинок 3-5 мм.

Для курчат

Гравій природного походження використовують і в такий сільськогосподарської галузі, як птахівництво. Розсип цього матеріалу підмішують курям і курчатам в корм. В результаті гравійні зерна, потрапивши в травну систему пернатих, працюють як жорна: вони перетирають грубу їжу.

Для дорослих курей краще підходить середній розмір гранул, а для молодняку і курчат кращі зерна найбільш дрібні.

У бетоні

Традиційна область використання гравію – виготовлення будівельних бетонних розчинів. Включення в бетон гравійних фракцій дозволяє стати йому міцніше. Додатковий плюс гранульованого матеріалу – зменшення вартості монолітної основи.

При виготовленні бетонів віддають перевагу гранулам середньої величини.

У декорі

Гранули, які можу бути жовтими, сіро-блакитними, коричневими або рожевими, застосовуються для декору присадибних і прилеглих до двору зон. Вимощення з гравію навколо корпусу будинку, виглядає дуже привабливо.

Саду додадуть презентабельності та доглянутості виду доріжки з відповідної щебінки. Гравійне оформлення використовується також при облаштуванні невеликих приватних пляжів.

Плівки для ставків з гравієм

Гравій природного типу в ландшафтному дизайні застосовується і в декоруванні ставків. Сучасні виробники виготовляють спеціальну плівку, яка містить гранули цього матеріалу. Її вигляд достовірно імітує озерне або річкове дно. Рулонами такої плівки вистилають дно штучного водоймища.

Аналогічним способом, який передбачає застосування гравію на території приватної ділянки, можна прикрасити штучно створені конструкції водоспадів і струмків.

Для оформлення квітників

Любителям естетики сподобаються також ефектні клумби з гранульованого гравію. Точніше, цей матеріал використовується для облаштування квітників. Покриття з зернистого гравію і красиво виглядає, і запобігати зростанню бур’янів.

Гравій для обладнання вимощення

Популярністю користуються і вимощення, виконана з гранул гравію по периметру будинку. Таке оформлення продовжує термін служби фундаменту, надаючи вигляду будинку акуратність. Крім того, воно може використовуватися і в якості зручною стежки.

отмостка с гравием

Період і особливості експлуатації

Гравій природного походження, що знайшов застосування для будівництва фундаменту, доріжок, елементи декору і інших об’єктів, зарекомендував себе тривалим терміном служби та рядом інших плюсів:

  • естетичним виглядом;
  • широтою колірної гами;
  • практичністю;
  • екологічною чистотою.

Перевагою цього матеріал є і те, що ціна гранул і блоків з гравію доступна.

Експлуатація об’єктів з гравію передбачає підтримку їх зовнішнього вигляду, що складається в їх періодичному підрівнюванні, підсипання, трамбування і поливанні водою.