отсев для бетона

Сфера застосування бетонного відсіву

Сучасний бетон, який застосовується в загальнобудівельних роботах, це досить міцний матеріал. Але і він з часом руйнується і вимагає механічної утилізації. В результаті переробки виходить бетонний відсів і подрібнений бетон, який також застосовується в різних будівельних сферах і народному господарстві.

Нижче ми розповімо вам про область застосування бетонного відсіву і розглянемо його технічні особливості та характеристики.

Подрібнений бетон

Цей матеріал являє собою залишки після демонтажу бетонних і залізобетонних конструкцій і виробів, таких як будівлі, блоки, колони, плити, стінові панелі та перекриття.

На відміну від шлакоблоку і керамзитобетону, звичайний будівельний бетон при дробленні дає досить міцні шматки, які підходять для подальшого використання. В цьому випадку їх доповнюють різними фракціями щебеню (гранітного або вапнякового) і піском і отримують повноцінну суміш для бетонування.

Застосовується він зазвичай для зведення фундаментів і в різних землевпорядних роботах, наприклад зміцненні берегів річок або в малих гідротехнічних спорудах.

Бетонний відсів

Цей матеріал є похідною дробленого бетону і отримує при сортуванні його відходів. Фракція бетонного відсіву зазвичай становить 5-10 мм і він успадковує всі механічні властивості вихідних шматків бетону, за винятком насипної щільності.

Завдяки відносній дешевизні, його часто використовують для робіт, де потрібна невисока якість і економність – наприклад укладанні під’їзних шляхів, створення різного роду відмосток і неглибоких фундаментів.


Читайте також: Скільки відсіву потрібно для бетону?


При цьому бетонний володіє показником морозостійкості до F100. Що стосується показників радіоактивності, вони залежать від місця походження ЖБК і знаходяться в межах 300-800 Бк / кг, що робить відсів можливим для використання в житловому будівництві.

бетонный отсев

Застосування бетонного відсіву

Найбільш широко цей матеріал застосовуються в таких напрямках:

  • Створення фундаментів невисоких промислових і технічних будівель;
  • Створення підстав для парканів, стовпів і малих архітектурних форм;
  • Мощения грунтових доріг і шляхів;
  • Створення різних майданчиків і пандусів.

Також більша промита фракція завоювала популярність при створенні тротуарної плитки, євроогорож і бетоно-керамічних виробів.

Переваги бетонного відсіву

У ландшафтному дизайні відсів застосовується найбільш часто, тому як він має хорошу водонепроникність і дренажні властивості, що незамінне для доріжок і відсипань.

Він легко трамбується, а при виготовленні плит і конструкцій дає швидке затвердіння після заливки в форму. При цьому ймовірність розтріскування навіть менше, ніж при використанні гранітного відсіву, оскільки бетонний відсів має більш багатогранну поверхню.

Що стосується вартості, застосування бетону з відсіву, може допомогти заощадити до 20-25% собівартості робіт, а це особливо важливо в великому виробництві.

Особливості реалізації бетонного відсіву

Вартість сировини залежить від фракції, а відпускається він метрами кубічними. Тут також потрібно враховувати насипну щільність, яка менше, ніж у гранітного відсіву, але більше, ніж у гравію.

При відправці відсів завантажують навантажувачами в кузов вантажного автомобіля і в дощову погоду його маса може змінюватися в межах 3-5%, в залежності від кількості опадів.