щебень для дорог

Щебінь для дорожнього будівництва

Мало хто розуміє технологію будівництва дороги, і знає, що для прокладки нижнього шару покриття зазвичай використовується щебінь. Саме гранітну породу вважають оптимальним варіантом для будівництва покриття. Грунтові дороги повинні бути встановлені якісно, адже від використовуваних матеріалів залежить безпека водіїв автомобілів і витрати на ремонтні роботи.

Застосування щебеню в дорожньому будівництві

Щебінь – основний зразок, який використовують в цій галузі будівництва. В середньому в рік його виробляють обсягом понад 5 млрд кубометрів. Представлений камінь забезпечує щільність дорожнього матеріалу і стійкість до зносу.

Сфера застосування щебеню широка – це будівництво грунтових, асфальтованих доріг і залізниць, а також виробництво асфальту.

укладка дорог

Як вибрати щебінь для дорожніх робіт

Будь-яке дорожнє покриття відчуває сильне навантаження під нескінченним потоком автомобілів. Інтенсивність таких важких предметів різна. Взяти для прикладу основну трасу, по якій щодня їздять сотні вантажівок. А якщо такий потік машин пустити на звичайне дорожнє покриття? Така дорога швидко піддасться продавлювання, на ній з’являться тріщини і ями.

Для кожного типу дорожнього покриття існують особисті експлуатаційні нормативи. Від цих показників буде залежати і ціна дорожнього полотна. З огляду на нормативні дані, підбирається склад асфальту для дорожнього покриття і матеріали, які будуть відповідати якості. Вибираючи певний різновид, враховується порода, фракція, стійкість до морозів і надійність.

Виділяють три типи доріг:

  • грунтовій;
  • асфальтований;
  • залізний.

Для грунтових доріг

Таке грунтове покриття зазвичай зустрічається в сільській місцевості, для під’їздів до лісу, кар’єрів, між приватними особняками. Воно годиться в тому випадку, коли недоцільно використовувати асфальтне покриття. Не має потреби в частому ремонті, тому підходить для віддалених населених пунктів.

Представлені дороги відносять до 4 і 5 категорії через те, що кількість машин на добу не перевищує 200 штук. До недоліків грунтового покриття відносять низьку стійкість і залежність від погодних умов. Ще в осінній і весняний період, верхній шар покриття схожий на кашу. Ця проблема вирішується зміцненням покриття щебенем.

Для асфальтованих доріг

Асфальтоване дорожнє покриття – це складна конструкція, що має пару шарів. Якщо перший варіант можна обладнати, не використовуючи щебінь, то для цього типу він є основою. Використовують щебінь 40-70, щоб зробити верхній і нижній шар полотна, і відремонтувати дорогу. Встановити повноцінну асфальтовану дорогу без цього матеріалу неможливо.

щебень для асфальтирования

Для залізниць

Третій вид полотна – залізний. За цим видом дороги пересуваються важкі вантажі на великій швидкості. Щоб стабілізувати рейки, використовується шар щебеню. Його функція полягає в рівномірному розподілі динамічного навантаження та утримання рейок від просідання.

Такому каменю пред’являються особливі вимоги: міцність, стійкість до морозів, низька зношуваність і лещадность. Для цієї дороги застосовуються дві фракції: граніт і амфібол. Обидва матеріали характеризуються міцністю, стійкістю до важких навантажень, а також вони не руйнуються при різких температурних перепадах.

Навіть влаштування тимчасових доріг не витримає економії, а що говорити про постійну. Якщо використовувати щебінь, який не відповідає стандартам якості, полотно швидко зіпсується. Вибирати треба якісний матеріал, термін служби якого буде понад 20 років.