камень бут

Стрічковий фундамент із бутобетону

Популярним будматеріалом, який використовується для зведення основи будинків, є бут – камінь природного чи штучного походження. Бутовий фундамент, що складається з відповідного кам’яного матеріалу на 90%, відрізняється довговічністю та надає будівлі привабливого вигляду.

Ця стаття познайомить читачів з ключовими достоїнствами стрічкового фундаменту з буту, з важливими принципами вибору будівельного матеріалу для нього. У пропонованому тексті також міститься матеріал про специфіку зведення стрічкової основи з буту, приготування розчину та інші важливі моменти.

Переваги бутобетонного фундаменту

Фундамент, для якого використовується бутобетон, є чудовим рішенням для побудови високих несучих конструкцій.
Бутова основа відрізняється низкою особливостей, які не можна не назвати пріоритетними:

 • екологічною чистотою – цей будматеріал не виділяє токсичних речовин та абсолютно безпечний;
 • безпрецедентною надійністю – кам’яні споруди надзвичайно міцні та міцні, їх відрізняє тривалий термін експлуатації;
 • природною водостійкістю – фундамент з бутового каменю, стійкий до паводкових і ґрунтових вод, від контакту з вологою не втрачає початкового вигляду і не змінює характеристик (дана властивість каменю дозволяє будувати будівлі на будь-якій місцевості, незалежно від типу ґрунту);
 • естетичність – виглядає така споруда красиво, оригінально і солідно, тому додаткове облицювання і обробка обов’язковою для нього не є.

Крім того, укладання відповідної основи є не надто складним процесом, а вартість побуту помірна.

На веб-сайті Bosstechnology ви зможете купити бутовий камінь з доставкою за доступною ціною. Компанія є виробником та надає всі сертифікати якості.

Як вибрати бутовий камінь

Ідеальним варіантом такого будматеріалу будуть кам’яні брили приблизно однакового розміру.
На думку професіоналів, базові критерії вибору буту є такими:

 • чистота матеріалу – наявність бруду на брилах знижує рівень адгезії з бетонною сумішшю (брудний бут придатний для кладки фундаменту тільки після попереднього обмивання водою під напором);
 • формат фракцій 20 х 25 см – використання більших каменів знизить міцнісні характеристики основи, а якщо віддати перевагу дрібному каменю, збільшиться витрата бетонного розчину;
 • відсутність на поверхні буту пошкоджень у вигляді тріщин та сколів – інакше надійність побудованого з каменю фундаменту буде сумнівною;
 • міцність каміння – удар по бруківці молотком не повинен призводити до його деформації (якщо брила розкришилася або, внаслідок механічного впливу, свою цілісність втратила, якість такого буту погана).

Для спорудження фундаменту вибирають каміння, обидві сторони яких є плоскими. Така форма будматеріалу дозволить укласти його горизонтально максимально щільно, звівши наявність проміжків і порожнеч до мінімуму.

Приготування бетонного розчину

Щоб отримати якісний і довговічний фундамент, слід не тільки грамотно підібрати натуральний камінь, але і правильно приготувати цементну суміш для його заливання.

Готують цей розчин у певному алгоритмі, дотримуючись низки правил. Спочатку в резервуар насипають пісок та цемент у пропорції 3:1, сухі інгредієнти ретельно перемішують.

Після цього суміш поступово додається щебінь, склад продовжують заважати. Далі вливають воду в такій кількості, щоб розчин став однорідним – заливка для фундаменту з каменем має придбати консистенцію густої сметани.

строение фундамента

Установка бутобетонної стрічкової основи

Зводять стрічковий фундамент із бутового каменю, попередньо підібравши ділянку, яка підійде для відповідного будівництва.

Така основа доцільна в зонах з проблемними, схильними до спучування ґрунтами. Риття траншеї починають після визначення рівня залягання ґрунтових вод, ґрунтової вологості та глибини промерзання ґрунту.

Стартовим етапом є розмітка ділянки за допомогою дерев’яних кілочків, мотузки або звичайної рулетки. Рів може бути викопаний лопатою або виритий екскаваторною технікою.

Специфіка споруди визначається габаритами глиб бутового каміння для фундаменту. Ширина стін рову повинна бути більшою за ширину бута, щоб між кам’яною кладкою і грунтом залишався простір, а глибина траншеї повинна становити, як мінімум, 1 метр.

Кладка стрічкового фундаменту може бути виконана методом заливання або альтернативними способами: “під лопатку” або “під скобу”. Для виготовлення розчину використовують стандартний цемент марки М400 або М500.

бутовый камень

Рекомендації при зведенні

Зробити процес спорудження відповідного кам’яного фундаменту менш трудомістким та ефективнішим можуть деякі хитрощі, відомі професіоналам:

 • розчин, що застосовується для заливання, слід систематично перемішувати за допомогою вібратора;
 • якщо робота зупиняється більше, ніж на добу, слід подбати про створення спеціального перекриття, що захищає недобудований фундамент від пересихання, а при відновленні роботи конструкцію зачищають і трохи зволожують;
 • формуючи бутобетонний фундамент, застиглу цементну суміш наколюють гострими інструментами, а зайві частини видаляють – це забезпечить найкраще зчеплення розчину;
 • якщо камінь укладають у рів з пологими укосами, між стіною траншеї та кам’яною кладкою створюють робочий майданчик, а якщо укоси рову круті, їх оснащують із зовнішнього боку фундаментної конструкції підмостками;
 • для зміцнення стін усередині рову використовують дерев’яні щити та підпірки;
 • виступаючі над землею ряди кладки армуються з допомогою дроту чи рельєфної арматури.

Зводити бутові підстави фахівці рекомендують не самотужки, а хоча б удвох. Отримати стрічкову фундаментну конструкцію міцну та надійну, що підлягає тривалій експлуатації, можна лише за умови використання якісних матеріалів та ретельного дотримання технологій.