будматеріали для укладання та ремонту доріг

Які будматеріали потрібні для укладання та ремонту доріг?

Основне призначення автомобільної дороги – забезпечення безперервного та безпечного руху транспорту, що здійснює вантажні та пасажирські перевезення. Для виконання цього завдання будматеріал для дороги повинен бути показової якості та повною мірою відповідати всім фізико-механічним вимогам. Укладання та ремонт дорожнього полотна вимагають залучення кваліфікованого персоналу та застосування спеціалізованої техніки.

З чого складається дорожнє полотно?

Для будівництва автомобільної дороги використовуються:

  • грунт;
  • геотекстиль (допомагає у зміцненні ґрунту та відведенні вологи);
  • подушка із піску (оптимальна товщина – 30 см);
  • дренаж (використовується для захисту дороги від пошкоджень у разі сильних морозів);
  • щебенево-піщана суміш (рекомендована товщина шару не менше 30 см);
  • асфальтобетон (експерти рекомендують укладання в кілька шарів по 5-9 см).

Враховуючи постійні навантаження, які зазнає дорожнє полотно в процесі експлуатації, варто з увагою підійти до вибору матеріалів для його укладання. Основні параметри – це міцність та стійкість до зносу. Також фахівці рекомендують враховувати стійкість до динамічних навантажень і перепадів температур, якщо автомобільна дорога будується в складних кліматичних умовах.

Недбале ставлення до вибору будівельних матеріалів може призвести до розтріскування асфальтобетону, що спровокує його руйнування під впливом транспортних засобів, що проїжджають.

технологія укладання асфальту

Рекомендації щодо використання будівельних ресурсів

Якість та міцність автомобільної дороги залежать від дотримання технології укладання ЩПС. Перед тим, як буде нанесений шар асфальтобетону, фахівці рекомендують грамотно підійти до спорудження подушки з піску, щебеню та інших нерудних матеріалів, що захистить дорожнє полотно від розтріскування в процесі експлуатації.

Основне правило – виключити підвищену вологість матеріалу. Вологий грунт відрізняється низькими характеристиками міцності, негативно реагує навіть на відносно невелике зниження температури. Тому при виборі будівельних матеріалів потрібно орієнтуватися на вапняний або гранітний тип, який має морозостійкість і не вбирає вологу.


Читати також: Технологія укладання литого асфальту


Рекомендація фахівців: замінити пісок щебенево-піщаною сумішшю. З огляду на особливості матеріалу, його застосування забезпечує рівномірний розподіл навантаження. Плюс: ЩПС відрізняються простотою укладання, прискорюючи процес будівництва автомобільної дороги.

По факту при виборі будівельних матеріалів для укладання дорожнього полотна важливо орієнтуватися на характеристики і якість міцності, від чого залежить довговічність конструкції.

Нерудні матеріали у нашому каталозі

Чи цікавлять нерудні матеріали для ремонту доріг? При зверненні до фахівців компанії Boss Technology можна замовити доставку щебеню, гранітного відсіву, бутового каменю, щебенево-піщаної суміші, а також мінерального порошку для виробництва асфальтобетону.

каталог Бостекнолоджі

Доставка здійснюється автомобільним та залізничним транспортом. Обов’язкова умова – навантаження відбувається тільки в чисті ємності, де немає залишків вантажів, що раніше перевозилися. Використання міцного тенту, яким накривається матеріал, захищає від впливу зовнішніх факторів та виключає втрати вантажу під час транспортування.

Вибір транспорту та умови доставки обумовлюються з кожним клієнтом. Докладнішу інформацію можна отримати у операторів, контакти яких вказані на головній сторінці.